top of page

İsteme Çikolata Tepsisi Nasıl Olmalıdır?

Güncelleme tarihi: 16 Kas 2023

Kız isteme, kültürümüzün önemli değerlerinden biridir. Birbirini tanıyan ve seven gençlerin evlilik adına attıkları ilk adım olan isteme merasimi hem erkek tarafın hem de kız tarafı için büyük önem taşır ve iki tarafa da bir dizi sorumluluk yükler. Kız istemeye giderken erkek tarafı bir dizi hediyenin yanı sıra bir de isteme çikolatası götürür. Bu çikolatalar genellikle bir tepsi içerisinde gider ve bu şekliyle sunulur. İsteme çikolata tepsisi olarak adlandırılan bu tepsilerin pek çok türü mevcut. Olumlu bir ilk izlenim bırakabilmek ve isteme çikolatalarını daha estetik bir şekilde sunabilmek için tepsi seçimine özel gösterilmesi gerekiyor.İsteme Çikolata Tepsisi Neye Göre Seçilir?

İsteme çikolata tepsisi seçiminde kesin ve katı kurallar yok. Ancak bazı hususların göz önünde bulundurulması da önemli. Bunların başında tepsinin estetik görünüme sahip olması geliyor. Düz bir tepsi, istenilen etkinin yaratılmasında yetersiz kalabilir. Bununla birlikte içerisine konulması planlanan çikolata miktarına da uygun olması gerekiyor. Eğer aileler kalabalıksa ve alınacak çikolata miktarı fazlaysa, doğal olarak tepsinin de büyük olması lazım. Sade bir tepsi mi yoksa süslemeli bir tepsi mi alınacağının önceden belirlenmesi de büyük öneme sahip.


İsteme Çikolata Tepsisi Nasıl Süslenir?

İsteme çikolata tepsileri bazen doğrudan süslenmiş şekilde satılabildiği gibi, bazen de alan kişilerin kendilerinin süsleyebilmesi için sade halde satışa sunulur. İsteme çikolata tepsisi süslemesini kendisi yapmak isteyenlerin bu konuda başvurabilecekleri yöntemler oldukça fazla. Tül ve kurdeleler tepsi süslemesinde en sık kullanılan malzemeler olarak ön plana çıkıyor. Çikolatalar tepsiye doldurulduktan sonra tepsi bir tül ile kaplanabilir ve daha sonra da tülü tutturmak için kurdeleler ile çeşitli yerlerden düğüm atılabilir. Tül kullanılmaması durumunda doğrudan kurdeleler ile tepsiyi kaplamak da süslemede başvurulan yöntemler arasındadır. Ancak bu daha sade bir görünüm sağlar. Bununla birlikte süslemeyi daha çekici kılmak için simlerden yararlanılabilir. Tepsi kapatıldıktan sonra üzeri renkli simlerle kaplanarak görünümü güzelleştirilebilir. Çikolata tepsisi süslemede tül yerine saten bezler de kullanılabilir. Bunlar tepsinin içerisindeki çikolatayı göstermese de tepsinin estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ayrıca hem saten bezlerde hem de tüllerde çeşitli renkte boncuklar ile süslemeler de yapılabilir. Nazar boncuklu süslemeler bu doğrultuda oldukça yaygındır.İsteme Çikolata Tepsisi Gümüş Mü Olmalı Altın Mı?

İsteme çikolata tepsisi alacak olanların sık merak ettikleri konulardan biri de bu tepsilerin gümüş mü yoksa altın mı olması gerektiğidir. Esasında hem gümüş hem de altın tepsi alabilmek mümkündür. Ancak çikolata tepsilerinde altın o kadar tercih edilen bir durum değildir. Gümüş hem daha estetik ve parlak bir yapıya sahip olduğu için hem de maliyet olarak da daha uygun olduğu için sıklıkla kullanılır.Gondol Ayaklı İsteme Çikolata Tepsisi

İsteme tepsisi denildiği zaman herkesin aklına düz zeminli tepsiler gelebilir. Ancak bilinmesi gerekir ki tepsi biçiminde olmasa da bu adla anılan ve isteme çikolatalarının doldurulduğu pek çok ürün mevcut. Gondol ayaklı isteme çikolata tepsisi de bu ürünlerden biri. Düz tepsilere kıyasla daha estetik bir görünüme sahip olan gondol ayaklı tepsiler, estetik işlemeleri ve duruşları ile oldukça göz alıcıdır. Ayrıca gondol ayaklı tepsiler de farklı boyut seçenekleri vardır. Renk olarak da bu tepsilerde gümüş rengi ve altın rengi en yaygın görülen renklerdir. Daha göze hitap eden bir tepsi hazırlamak isteyenler açısından gondol tepsiler, düz tepsilerden daha etkilidir.


İlginizi çekebilir: Kız İsteme


228 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page