top of page

Sıkça Sorulan Sorular

* Ödeme sırasında kredi  kartımda bir güvenlik sorunu olur mu? Siteniz güvenilir mi?

Online ödeme sırasında sitemize herhangi bir bilgi akışı olmaz.  Ödemeyi tamamen Dünyanın en büyük ödeme kuruluşlarından PayU nun sahip olduğu iyzico aracılığıyla 3D Secure sistemle yaparsınız. İyzico hakkında daha detaylı bilgi için https://www.iyzico.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Eğer kredi kartınızı kullanmak istemezseniz ödeme sırasında çevrimdışı ödeme seçeneğini seçin. Çevrimdışı ödeme olarak Banka havalesi yada EFT yapabilirsiniz, yurtdışından ödemelerde Western Union kullanabilirsiniz. 

Banka hesap bilgilerimiz:

YAPI VE KREDİ BANKASI

Hesap Sahibi: SIROĞLU İÇ VE DIŞ TİCARET - FARUK SIR

IBAN: TR84 0006 7010 0000 0040 8179 32

Şube: İZMİR-HATAY ŞUBESİ (844)

Hesap No: 40817932

VAKIFBANK

Hesap Sahibi: FARUK SIR

IBAN:  TR41 0001 5001 5800 7305 1275 98

Şube: İzmir Hatay Şubesi (S00127)

Hesap No: 00158007305127598

ŞEKERBANK

Hesap Sahibi: FARUK SIR

IBAN:  TR37 0005 9015 8013 0158 0149 15

Şube: Bornova Şubesi (158)

Hesap No: 158014915

WESTERN UNION

Ödeme gönderilecek Kişi: Faruk Sır

Cep Telefon: +90 532 711 83 19

* Çikolatalar kargolama sırasında zarar görür mü, erir mi?

Siparişlerinizi korumalı kutularda gönderdiğimiz için ortam ısısından direk etkilenmemektedir. Temmuz Ağustos aylarında ise soğutucu jelle paketlediğimiz için kutu içi serin kalır. Çikolatayla ilgili  en yaygın ve yanlış bilgi buzdolabında saklanması gerektiği ve buzdolabında saklanmazsa eriyeceğidir. Aslında gerçek çikolata için sorun yaratmayacak sıcaklık 15 - 27 C dir.  Serin bir ortamda çikolata zarar görmez.Ancak tüm bu önlemlere rağmen siparişiniz kargo sırasında zarar gördüyse teslimat günü bize fotoğrafları mail yada whatsapp ile göndermeniz halinde siparişinizi ücretsiz tekrarlıyoruz.

*Çikolataları Nasıl Saklamalıyız?

Çikolatalarınızın uzun süre tazeliğini korumak ve beyazlamasını önlemek için, rutubetsiz, güneş görmeyen ve serin (18-24 C) yerde saklayınız. Buzdolabına koymak, çikolatanın beyazlamasına neden olacaktır. 30 C'nin üzerindeki sıcaklıklar erimeye neden olur. Erime ve beyazlama tamamen fiziksel değişimlerdir. Besinsel değer kaybına yada sağlık riskine neden olmazlar ama lezzet kalitesini düşürür ve çikolatanın dokusunu bozar. 

* Hediye gönderimlerde hediyeyle beraber fatura yada fiş gider mi?

Alışverişinizin hediye olarak gönderilmesi durumunda ürününüzü fiyatsız irsaliye ile gönderiyoruz. Fiş yada faturasını da size email ile iletiyoruz.

* Siparişimden vazgeçebilir miyim ya da  aldığım çikolataları  iade edebilir miyim?

Ürün kargoya verilmediyse bize ulaşarak sorunsuz olarak iptal  edebilir ödemenizi kesinti yapılmadan iade alabilirsiniz. Ancak ürün tarafınıza kargolandıysa ne yazık hayır. Çünkü ürün bize sorunsuz olarak geri ulaşsa bile hem hijyen hemde gıda güvenliği açısından aynı ürünün başka bir müşterimize satılması söz konusu bile olamaz. Ürünün bizim için ticari bir değeri kalmıyor ve imha etmek durumunda kalıyoruz.  Ancak kargoda ürün zarar gördüyse yada bizden kaynaklı bir sorun varsa fotoğraflarını bize iletmeniz durumunda siparişinizi ücretsiz olarak tekrarlıyoruz. Ticaret kanunumuza göre de gıda ürünlerinde cayma ve iade hakkı bulunmuyor.

* Site işleyişi, Online Alışveriş gibi konularda detaylı bilgi nasıl alabilirim? 

Her sayfanın altında bulunan iptal ve İade Koşulları, Teslimat Koşulları, Mesafeli Satış Sözleşmesi, Üyelik sözleşmesi, Gizlilik ve Çerez Politikaları bağlantılarını kullanarak detaylara ulaşabilirsiniz. Hala cevabını bulamadığınız sorular varsa iletişim kısmından bize mesaj gönderebilir, e-mail yada Whatsapp üzerinden sorularınızı sorabilirsiniz. 

bottom of page