top of page

Kız İsteme Çikolatası Nasıl Olmalıdır? Püf Noktaları Nelerdir?

Güncelleme tarihi: 16 Ara 2022

Kız isteme seremonisi, yeni bir yuva kurmak için yola çıkanların bu amaç doğrultusunda atacakları ilk adımdır. Ailelerin karşılıklı olarak bir araya geldikleri ve uzun bir sohbetten sonra taleplerini kızın ailesine ilettikleri bu törenler kültürümüzde önemli bir yere sahip. Elbette böyle önemli bir merasime eli boş gidilmesi de doğru değil. Erkek tarafı, kız istemeye giderken pek çok hediye götürebilir. Ancak kız isteme çikolatası ve çiçek bu noktada vazgeçilmezdir. “Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım” düsturundan hareketle ortaya çıktığı düşünülen kız isteme çikolatalarının pek çok farklı türü mevcut. Doğru çikolatayı seçmek bu noktada büyük öneme sahip.


Kız İsteme Çikolatası Nasıl Olmalıdır?

Kız isteme çikolatası her şeyden önce göze hitap eden bir yapıya sahip olmalıdır. Zira böyle önemli bir günde basit bir çikolata ile gitmek, hoş olmayan bir durumdur. Ancak çikolatanın estetik yönüne odaklanıp, diğer hususları da göz ardı etmemek gerekir. Özellikle çikolata kalitesi, ağızlarda daha olgun bir tat kalması ve sohbetin tatlı devam edebilmesi adına büyük öneme sahip. Günümüzde kız isteme çikolatalarını ayrı satan firmalar olduğu gibi, bu noktada estetik tasarımlar ile birlikte satış yapan pek çok firmada mevcut.Kız İsteme Çikolatasının Püf Noktaları Nelerdir?

Kız isteme çikolatalarının bazı püf noktaları var. Tek çeşit çikolata kullanmak yerine, birkaç çeşidin karışımını yapmak bu noktada başvurulabilecek yöntemlerden biri. Bu sayede hem estetik olarak hem de damak tadı olarak iyi bir haz yakalanabilir. Ayrıca kız isteme çikolatası tasarım açısından da zengin olmalıdır. Gümüş tepsi ile çikolata götürme, son dönemlerde giderek daha yaygın hale gelen bir durumdur. Ayrıca kurdele ya da farklı süsleme araçlarıyla da çikolatanın süslenmesi gerekir.

Elegant Gümüş Söz - Nişan - İsteme Tepsisi ürünümüze göz atmak için tıklayınız.


Kız İsteme Çikolatası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kız isteme çikolatası alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcut. Bu hususların göz ardı edilmesi, kız tarafının memnun kalmaması ya da alınan çikolatanın kötü bir intiba bırakması gibi olumsuzluklara neden olabilir. İsteme çikolatası seçerken aşağıdaki noktalar göz önünde bulundurulmalıdır:

· Lezzet: Çikolata seçiminin püf noktası lezzettir. Kimse lezzetli olmayan bir çikolatayı yemek istemez. Neticede amaç, ağızların tatlanması. Bu yüzden de çikolata tavsiye ile değil, doğrudan tadarak seçilmelidir. Çikolatanın tok karnına denenmemesi önemlidir. Bu durum, ağızda farklı aromaların kalmasına yol açabileceği için çikolata tadının baskılanmasına yol açabilir. Süt içeriği yüksek ve gerçek kakao kullanılarak imal edilen çikolatalar oldukça lezzetlidir.

· Tazelik: Lezzeti ile ün salmış bazı çikolatalarda bile kötü saklanma koşulları ve çeşitli etkenlerden dolayı bayat bir tat alınabilir. Bu noktada da tadım testi yapmak önemlidir. Alınacak çikolataların üzerinde üretim tarihinin olmasına ya da son kullanma tarihinin uzun olmasına dikkat edilmelidir.

· Estetik: Kız isteme çikolatası alırken çikolatanın estetik görünümü de önemlidir. Günümüzde hem sade hem de gösterişli ambalajlara sahip çok sayıda çikolata türü olduğundan bahsetmek mümkün. Kız isteme merasimleri özel bir gün olduğu için, çok basit tasarımlı çikolatalara yönelmek doğru değil. En azından bir miktar albenisi olması önem arz eden bir husus.


Kız İsteme Çikolatası Neden Önemlidir?

Kız isteme çikolatası da esasında normal çikolatalardan farksızdır. Onu önemli kılan ise hediye olarak götürüleceği gecenin anlamıdır. Ailelerin birbirleri ile tanıştığı ve birbirleri üzerinde ilk intibalarını bıraktığı bu gecede daha etkili, gösterişli ve kaliteli bir çikolata sunmak, tam da tatlı yenilip tatlı konuşmasına yol açar. Bu yüzden de basit gibi görünse de çikolata seçimine ve sunumuna büyük özen gösterilmelidir.

Sizler için özenle hazırladığımız ve farklı tarzıyla, özel günlerinizi daha da özel kılacak Beyaz Kuğu Söz - Nişan - İsteme Tepsisi ürünümüzü görmek için buraya tıklamanız yeterli!


247 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page