top of page

Yılbaşı Çikolatası Nasıl Hazırlanır? Schocolate Yılbaşı Çikolataları

Güncelleme tarihi: 16 Ara 2022Yeni yıl, her zaman yeni umutları da beraberinde getirir. Bu yüzden de dünyanın farklı bölgelerinde, farklı şekillerde de olsa insanlar yeni yılın gelişini kutlar. Hediyeler de yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Türkiye’de normal hediyelere ek olarak bir de çikolata alınır. Bu hem yılbaşında eve gelecek misafirlere ikram etmek hem de misafir olmasa bile tatlı bir şekilde yeni yıla girebilmek içindir. Yılbaşı çikolatası olarak adlandırılan bu çikolatalar, yılbaşına özel olarak hazırlanır ve özel olarak süslenir. Kültürümüzde yer etmiş olan “tatlı yiyelim, tatlı konuşalım” düsturundan hareketle, yılbaşında çikolata tüketimi oldukça yaygındır.
Yılbaşı Çikolatasının Özelliği Nedir?

Yılbaşı çikolatası ürünlerini, diğer çikolata türlerinden ayıran temel özellik, tasarımıdır. Yoksa yılbaşı için özel olarak imal edilen ya da içeriği daha farklı olan bir çikolata türünden bahsetmek mümkün değil. Yılbaşında alınacak çikolatalar, genellikle birden fazla çeşit çikolatanın harmanlanmasından meydana gelir. Madlen çikolatalar, drajeler, sütlü çikolatalar ve bitter çikolatalar gibi pek çok çikolata türü, karma olarak paketlenir. Bununla birlikte yılbaşı çikolatalarının paketlemesi de özenle yapılır. Çikolataların hediye paketi yapılma biçimi, onların kullanım amacını da doğrudan gösterir. Kız istemeye giderken alınacak bir kutu çikolata ile yılbaşı için alınacak bir kutu çikolatanın süsleme biçimi arasında gözle görülür farklılıklar vardır.

Sizler için özenle hazırlanan yılbaşı çikolata kutularına buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Yılbaşı için alınacak çikolataların bir diğer özelliği olarak da görselliklerinden söz edilebilir. Coşku ve heyecan yaratan bir durum olan yeni yıl, çikolatalarda da bu durumun görülmesini sağlar. Yılbaşı çikolatası ürünleri, genellikle rengarenk çikolatalardan meydana gelir. Ayrıca desen olarak da yılbaşı çikolatalarının daha estetik olduğunu söylemek mümkündür. Çikolataların desenleri ve türleri de kullanım amacı ile doğrudan alakalıdır. Resmi bir tören için alınan çikolatalar genellikle sade olur. Genellikle de madlen çikolatalar tercih edilir. Yılbaşında ise deniz kabuğu, yaprak ya da draje gibi göze daha hoş gelen ve rengarenk olan ürünler kullanılır. Bu da yılbaşının niteliği ve taşıdığı anlam ile alakalı bir durumdur.

Yılbaşı hediyelik çikolata kutularından Spesyal Deniz Kabuğu Kutu ürünümüzü görmek için tıklayabilirsiniz.Yılbaşı İçin Truffles

Yılbaşı truffları, estetik görünümleri ve ağızda dağılan lezzetleri nedeniyle yılbaşı hediyelik çikolatalarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Yılbaşı çikolatası hediyelik paketlerinde truffların tercih edilmesinin bir diğer nedeni de onların rengarenk olması. Pembe, kırmızı, beyaz, altın sarısı ve daha pek çok renkte sunulan trufflar, böylelikle yılbaşının ruhuna uygun bir hediye hazırlanabilmesini mümkün hale getiriyor.


Schocolate Yılbaşı Çikolataları

Yılbaşı çikolatası almak için tercih edilebilecek çok sayıda firma var. Ancak her markanın aynı kalitede çikolata ürettiğinden söz edebilmek mümkün değil. Neticede yılbaşı, yılda sadece bir kez kutlanan bir gece. Böyle bir gecede lezzet ya da sunum bakımından geri kalmış bir hediye, istenen bir durum değildir. Bu yüzden de yılbaşı çikolatası alınacak firmanın iyi seçilmesi gerekir. 2009 yılından beri İzmir’in Konak ilçesinde ürettiği birbirinden lezzetli çikolataları Türkiye’nin dört bir yanına satan Schocolate, yılbaşı için çikolata almak isteyenlere de birbirinden kaliteli paketler sunuyor. İçerisinde rengarenk çok farklı çikolata modellerinin yer aldığı bu hediye paketleri ile siz de daha tatlı bir yeni yıla başlayabilir ve sevdiklerinizi bu hediyeler ile memnun edebilirsiniz. İçerisinde insan sağlığı için herhangi bir zararlı madde bulundurmayan Schocolate yılbaşı çikolatalarını daha detaylı incelemek ve yılbaşı çikolatası hediye paketleri arasından seçim yapmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


24 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page