top of page

Sevgiliye Kadınlar Günü Hediyesi Olarak Ne Alınır?

Güncelleme tarihi: 16 Ara 2022


Kadınlar için özel anlam ifade eden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü; kadınların emeklerinin, özverilerinin ve değerlerinin sembolik olarak hatırlandığı önemli bir gün. Tüm dünyada aynı tarihte kutlanan kadınlar gününde erkekler hayatlarındaki kadınlara çeşitli hediyeler alır. Kadınlar günü için hediye alternatifleri oldukça fazla. Ancak kadınlar günü hediyesi seçimi yapmak son derece zorlayıcı bir husus. Özellikle kadınlar günü için hediye alınacak kişinin sevgili olması, hediye seçiminde daha özenli davranılmasını zorunlu kılar. Siz de kadınlar gününde sevgilinize ne hediye alacağınız hakkında kararsız kalıyorsanız, aşağıdaki önerileri inceleyebilirsiniz.Gül Buketi

Sevginin, masumiyetin ve saflığın ifadesi olan gül, kadınlar günü hediyesi olarak verilebilecek en uygun ürünler arasında. Özellikle buket halindeki güller, kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor. Ancak buket içerisinde hangi renk güllerin yer alacağının da iyi seçilmesi lazım. Zira her gül renginin farklı bir anlamı var. Ayrıca sevgilinin hangi renk gülleri daha çok sevdiğinin bilinmesi de bu noktada daha kolay seçim yapılabilmesine olanak tanır. Hediye doğrudan sevgiliye alınacağı için kırmızı renkli güller tercih edilebilir. Aşkın sembolü olan kırmızı gül ile sevgilinin gönlü kolayca alınabilir.

Kırmızı canlı gül buketiyle birlikte sevdiklerinize özel çikolata kutusu göndermek için tıklayınız.Kalp Kutu Çikolata

Kadınların erkeklere kıyasla çikolatayı daha fazla sevdikleri bilinen bir gerçek. Bu yüzden de sevgiliye kadınlar günü hediyesi olarak çikolata da alınabilir. Damakta unutulmaz bir tat bırakan ve yüzde tebessüme neden olan çikolata kutuları, kadınlar günü hediyeleri arasında önemli bir alternatif olarak görülür. Özellikle kalp kutulu çikolatalar ile kadınlar günü daha renkli bir hale getirilebilir. Ancak doğrudan damağa hitap eden bir hediye olmasından dolayı, bazı hususların da göz önünde bulundurulması gerekir. Bu hususlar kısaca şu şekilde sıralanabilir:

· Estetik Görünüm: Hediyelik olarak alınacak çikolataların iyi şekilde paketlenmiş olması gerekir. Lezzetine bakmadan önce hediyenin kalitesi hakkında en iyi fikir verici olan dış görünümün, gözü tatmin edecek düzeyde olması büyük önem taşır.

· Tazelik: Kadınlar günü hediyesi olarak alınacak çikolatanın taze olması da mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardan. Bunun için yalnızca son kullanma tarihine bakmak yeterli görülmez. Alınacak çikolatanın doğru saklama koşullarında saklanmış olması da tazelik üzerinde belirleyicidir. Taze olmayan çikolatalar hem kötü bir tada sahiptir hem de sağlık için olumsuz etkiler yaratabilir.

· Yoğun Lezzet: Çikolatanın lezzetinin yoğun olması, onun sevilme ölçütü olarak kabul edilebilir. Bu yüzden de çikolatası fazla, kaliteli ürünlerin hediye alınması önerilir.
Kişiye Özel Çikolatalar

Kişiye özel ürünler, hediye alınan kişinin kendini daha özel hissetmesini sağlar. Kadınlar günü hediyesi olarak kişiye özel hazırlanan çikolataların tercih edilebilmesi de mümkün. Kadınların çok sevdikleri çikolataların kendi isimlerine özel hale getirilmesi, hediyenin değerinin daha da artmasına yardımcı olur. Bu noktada harf şeklindeki çikolatalardan hazırlanmış isimler ya da mesajlar kullanılabilir. Ya da kişiye özel olarak hazırlanan kutu ve süslemelerle çikolata kutusu daha özel hale getirilebilir.
Takı Seti

Takılar da kadınlar için vazgeçilmez hediyeler arasında. Özellikle gümüş ve altın gibi değerli madenlerden imal edilen takılar, kadınlara her zaman cazip gelir. Kolyeler, hediye olarak alınan takılar arasında ilk sırayı yer alır. Estetik görünüme sahip çeşitli kolye uçları ile birlikte alınacak bu hediyeler, unutulmaz bir kadınlar günü hediyesi olabilir. Ayrıca küpe ve yüzükler de bu doğrultuda isimleri anılması gereken hediyelerdendir. İsim yazılabilir, kişiye özel bileklikler de kadınlar gününde sevgiliye hediye olarak alınabilecek ürünler arasında sayılabilir.

İlginizi çekebilir: Mutluluk veren hediye: çikolata